schema:text
| - Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) продовжило запис на отримання допомоги для підтримки у зимовий період. У дописі згадують різні міста та області, зокрема Сумську, Дніпропетровську та інші, мешканцям пропонують перейти за посиланням в офіційний бот, щоб дізнатись адреси пунктів реєстрації.
Утім, це — шахрайство. Посилання веде на підробний чат-бот UNICEF. Справжні інструкції з отримання допомоги розміщені на сайтах Мінсоцполітики та Пенсійного фонду.
Скриншот допису
Інформацію розмістили на фейсбук-сторінці «Допомога UA», створеній 14 серпня 2024 року. Ця сторінка не є офіційним ресурсом та ніяк не пов’язана з УВКБ ООН.
Посилання в описі сторінки «Допомога UA» веде на телеграм-канал «Unicef Ukraine». У підписі каналу вказано, мовляв, це офіційний телеграм-бот UNICEF. Однак цей чат-бот має кілька ознак підробки. Після вибору міста відбувається переадресація на закритий анонімний телеграм-канал.
Скриншот переадресації з підробної сторінки UNICEF у телеграмі
UNICEF Ukraine не має телеграм-бота, а лише телеграм-канал. Поряд із назвою фейкового бота відсутня галочка верифікації, а нікнейм (@uniceffUA_bot) не збігається зі справжнім нікнеймом UNICEF у телеграмі (@unicef_ukraine). В оригінальній назві всі літери написані з великої (UNICEF). Натомість у фейковій назві лише перша літера з великої.
У такий спосіб шахраї просто збільшують кількість підписників закритих анонімних телеграм-каналів. На подібних каналах можуть регулярно публікувати неперевірену інформацію, немарковану рекламу чи шахрайські схеми. Раніше UNICEF попереджав про подібні шахрайські схеми з телеграм-ботами.
Про надання фінансової підтримки найвразливішим категоріям (пенсіонерам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим сім’ям) повідомляло УВКБ ООН у співпраці з Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України. Українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, зможуть отримати одноразову грошову виплату для придбання палива. Сума розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і може сягнути до 21 тис. грн. Виплати мають надійти до кінця грудня 2024 року.
Виплати ґрунтуються на постанові Кабміну №1169 та угоді, підписаною між Мінсоцполітики, Пенсійним фондом та УВКБ ООН. Це дозволило продовжити програму допомоги, запроваджену ще у 2023 році, в поточному опалювальному сезоні. Фінансування здійснюватиме держава та міжнародні донори.
Для отримання допомоги потрібно звернутися до Пенсійного фонду з відповідною заявою в будь-який зручний спосіб:
- через сервісний центр установи;
- через центр надання адміністративних послуг;
- через уповноважену особу виконавчого органу влади.
Серед цього переліку немає механізму реєстрації через телеграм-бот.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний
|