schema:text
| - Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські джерела поширюють інформацію, нібито Єврокомісія ухвалила закон, який робить борошняних хробаків «основним продуктом харчування».
Утім, це маніпуляція. Єврокомісія розширила дозвіл, ухвалений у 2022 році. Це рішення не зобов’язує, а лише дозволяє використовувати борошняних хробаків у певних продуктах і в обмеженій кількості – до 4%.
Скриншот статті
20 січня 2025 року Європейська комісія ухвалила Регламент 2025/89, який дозволяє продаж і використання в їжі обробленого ультрафіолетом порошку з личинок великого мучного хрущака (Tenebrio molitor). Цей документ доповнює перелік дозволених харчових продуктів у ЄС.
Однак хробаків не роблять основним продуктом харчування, а лише дозволяють їх використання в певних продуктах у встановлених межах. Відповідно до рішення, порошок з личинок можна додавати у такі продукти в наступних пропорціях:
Хліб, булочки, торти — до 4%
-
Макаронні вироби, фруктові та овочеві компоти — до 3,5%
-
Перероблені картопляні продукти — до 3%
-
Сири та сирні продукти — до 1%
-
Проте це лише можливість, а не вимога — виробники можуть самі вирішувати, чи додавати порошок у свою продукцію.
Цей дозвіл ухвалили на основі висновку Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA). Порошок з личинок великого мучного хрущака визнаний безпечною альтернативою білка, що зменшує залежність від тваринних продуктів, має нижчий екологічний вплив та є економічно доступним. Після ультрафіолетової обробки він також містить вітамін D3.
До того ж це не нововведення. Уперше використання комах у харчових продуктах Єврокомісія схвалила у 2021 році. У 2022 році ухвалили Регламент 2022/169, який дозволив використання в їжі заморожених, висушених і порошкових форм цих личинок.
Натомість Регламент 2025/89 лише розширює цей дозвіл, додаючи оброблений ультрафіолетом порошок із підвищеним вмістом вітаміну D3 та встановлюючи конкретні норми його використання в продуктах. У ньому також передбачене обов’язкове маркування для інформування споживачів про можливу алергічну реакцію.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний
|